Profiterolün Dayanılmaz Cazibesi

Top şeklindeki hamurun içine doldurulmuş özel kreması ve üzerine dökülen eritilmiş çikolata ile efsane bir tada sahip olan profiterole kim hayır diyebilir ki. Hacı Hasan Oğuları’ndan online vereceğiniz tüm siparişlerinizde Profiterolün Dayanılmaz Cazibesini denemeniz için ücretsiz gönderiyoruz.

Bursa içi Aralık ayı sonuna kadar hafta için online vereceğiniz tüm siparişlerinizde bir adet profiterol sizleri bekliyor.

Mutluluk Topu Profiterol

Hemen hemen herkesin çok sevdiği ve asla hayır diyemediği bir tatlı olan profiterol, lezzetinin yanı sıra görüntüsüyle de cezp ediyor.

Bu muhteşem tatlının ismi nereden geliyor hiç merak ettiniz mi? Biz sizin için küçük bir araştırma yaptık. Bir kaynağa göre bulduğumuz bilgileri sizlerle Hacı Hasan Oğulları ekibi olarak paylaşalım istedik.

Aslında bu muhteşem tatlıya verilen isim tamamen uydurma. Her ne kadar bir Fransız tatlısı olarak düşünülse de aslında bir Türk’ün İngiltere’de ürettiği ve tüm dünyaya yayılan bir tatlı profiterol.

1800’lü yılların ortalarında İngiltere’nin Birmingham şehrinde yaşayan ve pastacılık yapan Hikmet Sami Erol, bu tatlıyı ilk bulan kişi. İngilizler bu tatlıyı o kadar çok sevmişler ki ünü kısa zamanda yayılmış. Ürettiği tatlıya henüz bir isim veremeyen Hikmet Sami Erol’un yardımına onu çok seven Birmingham halkı yetişmiş. Bu tatlıya İngilizcede fayda, kazanç, çıkar gibi anlamlara gelen Profit ve Erol’un bir karşımı olarak profiterol denilmiş. Profit yani kazanç denilmiş çünkü o dönemlerde bu tatlı sayesinde Hikmet Sami Erol inanılmaz kazanç elde etmiş.

Maharetli ustalarımızın elinden çıkan tadına doyamayacağınız mutluluk topu profiterolü denemek isterseniz tüm online siparişlerinizde sizleri bekliyor.

Bursa İçi Tüm Online Siparişlerinizde Profiterol Bizden

Hafta içi Bursa içerisinden online vereceğiniz her siparişinizin yanında 1 adet profiterol bizden size hediye olacak. Bursa içi 20:00’a kadar vereceğiniz  baklava, kadayıf ya da suböreği siparişleriniz aynı gün adresinize teslim edilecek. Siparişinizin yanı sıra Profiterolün Dayanılmaz Cazibesi sizi bekliyor.

Üretimimizde gösterdiğimiz hassasiyetimiz teslimatlarımızda da devam ediyor. Sizlerin ihtiyaç ve isteklerinizi her koşulda yerine getirmek için tüm ekibimizle var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

İlerleyen günlerde çok özel sürprizlerimiz sizleri bekliyor olacak. Sürprizlerimizden ve öncelikli fırsatlardan haberdar olabilmek için web sitemiz www.hacihasanogullari.com.tr ve sosyal medya adreslerimizden bizleri takip etmeye devam edin.

Güzel günlerde sağlıkla buluşmak üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir