Tatlı Yiyelim Tatlı Konuşalım

Neredeyse gülmeyi unuttuğumuz, dünyaca içinde bulunduğumuz bu zor günlerde Hacı Hasan Oğulları ekibi olarak istiyoruz ki; Tatlı Yiyelim Tatlı Konuşalım.

“Tatlı yiyelim tatlı konuşalım” bir atasözünden öte gerçekliği kanıtlanmış bir söz artık. Tatlı yemenin insan vücuduna etkileri son yıllarda bilim adamları tarafından da doğrulandı. Yapılan bilimsel çalışmalar, acı tüketen insanların daha katı değer yargılarına sahip olduklarını, tatlı tüketenlerin ise, daha uyumlu değer yargılarına sahip olduklarını kanıtlamıştır.

Tatlı yemenin faydaları saymakla bitmez. Ancak bu faydalar, doğru malzemeler kullanıldığında ortaya çıkar. Aksi takdirde kalitesiz malzemelerle üretilen tatlılar vücudumuza uzun vadede yarardan çok zarar verir.

Hacı Hasan Oğulları olarak modern tesislerimizde ürettiğimiz baklavadan kadayıfa, pastadan kestane şekerine kadar yüzlerce çeşit tatlımızda birinci sınıf malzemeler kullanıyoruz. Tüm ürünlerimizin üretiminde gösterdiğimiz hassasiyetin başında insan sağlığı geliyor.

Hayat Kısa Tatlıyı Önce Ye

Jacques Torres ne güzel söylemiş, “Hayat kısa tatlıyı önce ye ”Biliyorsunuz tatlı birçok kültürde olduğu gibi bizim kültürümüzde de çok özel bir yere sahip. Çoğu zaman tatlıyı o kadar çok canımız çeker ki, midemizde en fazla yeri tatlıya ayırırız.

Güzel bir işi mi başardık, mutluluğa ilk adım mı attık ya da bizim için çok önemli bir mutluluk mu yaşadık? Sevdiklerimize ilk sözümüz mutlaka “Tatlılar benden” olur.

Canınız tatlı mı çekti İmdadınıza yetişiyoruz

Şunu kabul edelim ki hangi yaşta olursak olalım, tatlı krizi diye bir şey var. Canınız tatlı mı çekti imdadınıza yetişiyoruz. Canınız tatlı çekmeye görsün aklınıza birçok tatlı seçeneği gelir. Baklava mı, kadayıf mı, çikolata mı yesem diye düşünürken çoğu zaman arada kalırız. Hiç birini diğerinden ayırt edemeyiz. Bu noktada sizlere muhteşem seçimler sunuyoruz.

Baklavanın o çıtır çıtır tadından vazgeçemeyen ama aynı zamanda çikolatayı çok sevenler için Çikolatalı Cevizli Baklava eminiz mükemmel bir tercih olacak. Ya da bol fıstıklı bir kadayıf… Tercih sizin. İsterseniz fıstıklı, isterseniz cevizli, isterseniz de damak tadınıza uygun birbirinden özel lezzetleri sizler için üretiyoruz.

Bizler Hacı Hasan Oğulları olarak tatlı krizlerinize çözüm üretmekten mutluluk duyuyoruz. Tatlı yiyelim tatlı konuşalım ve sağlıkla, mutlulukla bir arada olacağımız tatlı günlerde buluşalım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir