Hacı Zeki Aktaş
( Hacı Hasan Aktaş Mahdumu)

Senden aldığımız “Ahlaklı Esnaf” bayrağını her geçen gün daha yükseklere taşımanın gururunu yaşıyoruz, bizlere öğrettiğin her şey için şükranlarımızla…

İkinci Kuşak                                          Üçüncü Kuşak

Yüksel AKTAŞ                                        İbrahim ve Aslı AKTAŞ

1970 Yılından Bugüne…

Müşterilerimize eşsiz lezzetler sunmayı kendisine ilke edinen firmamız 1970 yılında Hacı Zeki AKTAŞ tarafından kurulmuştur. Temellerinde ahlak harcı, terbiye taşları ve “önce iyi insan olma” kalıbı bulunan firmamız Bursa’da Gülbahçe semtinde küçük bir imalathanede faaliyete geçmiştir. Zor şartlarda baklava üretmeye başlayan firmamız emeği ve sabrı kendisine sermaya edinmiştir. 1983 yılında şehir merkezinde açtığı satış ve teşhir noktaları ile hamleler dönemine geçen firmamız, 1985 yılında halen de gözbebeğimiz olan Setbaşı mağazamızla yükselişe geçmiş, 1995 yılından itibaren de kabuğunu kırarak kurumsal kimlik oluşumuna geçerek büyüme ve daha kaliteli hizmet verme sürecine girmiştir. 2005 yılıyla birlikte şube sayısını arttırma ve ülke çapında bayilik ağı oluşturma kararı vermiştir. 2010 yılında vardığımız nokta, kalitesine ve hijyen şartlarına güvenilen, dürüstlüğü gerçek anlamda kendisine ilke edinmiş çalışanları ve bayi ağıyla örnek bir firma olmayı başarmış yurt dışına ihracat yapar duruma gelmiştir. Bu 50 yıllık süreçte elbette her şey her zaman yolunda gitmedi. Ülkemizdeki ekonomik koşullar gereği sıkıntıya düştüğümüz günlerimiz oldu. Ama her koşulda kalitemizden taviz vermeyerek ve yüzümüzden tebessümü eksik etmeyerek bu zor günleri aşmayı başardık. Şimdi aile büyüklerimizden aldığımız bayrağı, çağın gereği üretim ve modern işletme koşulları ile harmanlayarak, markamızı her gıda platformunda yükseltmeye devam ediyoruz.

Daha yapacak çok işimiz var…
Sevgi ve saygılarımızla
Hacı Hasan Oğulları…

Kalite Politikamız

Müşterilerin ihtiyaç ve isteklerini anlamak, süreçlerin ve performansımızın sürekli iyileşmesi ile dünya çapında beslenme kalitesine değer katarak, yüksek kaliteli geleneksel ve yenilikçi tadlarımız ile onların beklentilerini karşılamak, her Hacı Hasan Oğulları çalışanının ortak hedefi ve sorumluluğudur.

Müşterilerimizin ve tedarikçilerimizin bize olan güveninin vermiş olduğu güçle ahlak, terbiye ve iyi insan olma ilkelerimizden taviz vermeden Hacı Hasan Oğulları adının gururla geleceğe taşınması, Kalite politikamızın temelini oluşturmaktadır.

Sürekli eğitim yolu ile bayi ve çalışanlarımızın Hacı Hasan Oğulları’na bireysel katkılarını sağlayarak, sürekli ekip çalışması yapmak.

Misyon

Geleneksel, Osmanlı ve Türk Mutfağındaki, Baklava, tatlı üretimi ve ülke tanıtımına katkısında rol alan, bu çerçevede; Doğal ve organik üretim şartları ile alanında standartları oluşturan bir kurum olarak kurumsallaşmak.

Vizyon

– Alanında bölgesinde şube ağı en geniş kurum olmak.
– Alanında Ülke genelinde bayi ağı en geniş kurum olmak
– Kendine has geleneksel lezzetleri sürekli arttırmak.
– Yasal, resmi beklentileri koşulsuz karşılamak.
– Müşteri beklentilerinin ötesinde lezzetler sunmak.

Değerlerimiz

– Önce insan olmak, insana saygı duymak.
– Sağlıklı beslenme dengesini bozmamak.
– Ahlak kuralları ile güveni sürdürmek.
– Terbiye ve saygı temellerine sadık kalmak.
– Doğal kaynak kullanımını esas almak.
– Yasal beklenti ve şartlardan şaşmamak.

Kalite / Gıda Güvenliği Politikası

Gıda üretimi alanında;
– Sağlıklı beslenme, hijyen şartlarından ödün vermeden Müşteri beklentilerinin ötesine odaklanmak.
– Organik ve doğal yollarla üretilmiş besin değeri yüksek Geleneksel ve yenilikçi lezzetleri topluma sunmak.
– Stratejiye dayalı olarak, gelişimimizi izlenebilir kılmak. Sürekli gelişim ile liderliği tüm ekibe yansıtmak.
– Mesleki ve yönetsel eğitim ağını oluşturarak sunulan lezzet ve güvene çalışanlarımızı katmak.Yeni nesil ustalar yetiştirmek.
– Yeni ürün, arge çalışmaları ile; Unutulmaya yüz tutmuş lezzetleri gün yüzüne çıkartmak.
– Güveni her daim müşterilerimizin yüzünde hissetmek.

Üretim Tesisimiz

Hacı Hasan Oğulları; Bursa merkezde kurulu, 5 katlı 2500 m2 kapalı alana sahip olan üretim tesisinde; üretimde 80 kişi, şube ve bayiler ile beraber toplam 200 çalışanı ile hizmet vermektedir.
Üretim tesisinde tecrübeli ustaların yanı sıra ileri teknoloji makineler eşliğinde üretim yapılmaktadır.
Hacı Hasan Oğulları Üretim Tesisimizin günlük üretim kapasitesi 5 tondur. Kapasitemizin %70’ini iç piyasaya, %30’unu da Avrupa ülkeleri ve Orta Doğu ülkeleri kapsamaktadır.