''Bursa'da ilk, Türkiye'de tek''

ŞERBETLİ TATLILAR MI, SÜTLÜ TATLILAR MI?

‘Şerbetli mi, sütlü mü?’ Siz tatlı tercihinizi en çok hangisinden yana kullanıyorsunuz? Bu sorulara net ve tek bir cevap vermek çok mümkün olmuyor. Hem sütlü tatlıları hem şerbetli tatlıları seven de çok, bazı kriterler ışığında tercih yapmak durumunda ka

‘Şerbetli mi, sütlü mü?’ Siz tatlı tercihinizi en çok hangisinden yana kullanıyorsunuz? Bu sorulara net ve tek bir cevap vermek çok mümkün olmuyor. Hem sütlü tatlıları hem şerbetli tatlıları seven de çok, bazı kriterler ışığında tercih yapmak durumunda kalan da. Yapılan araştırmalara göre kültürel ve geleneksel alışkanlıklarımız bizleri ağırlıklı olarak şerbetli tatlılara yönlendirse de; baklava, revani, şekerpare gibi şerbetli tatlılar Türk mutfağında vazgeçilmez tatlıların başını çekiyor olsa da sütlü tatlılar da hafif olması nedeniyle, özellikle kalori hesabı yapanların ilk tercihi oluyor.

     DAHA HAFİF BİR TERCİH: SÜTLÜ TATLILAR

     Birçoğumuz özellikle yemeklerden sonra ağzımızı tatlandıracak güzel bir tatlıya hayır diyemiyoruz. Bu noktada da ‘’Şerbetli yoğun bir tatlı mı yoksa daha hafif sütlü bir tatlı mı?’’ sorusu akıllara geliyor. Zaman zaman şerbetli tatlıları yedikten sonra gelen pişmanlık hissi ise bizlerin hafif, kalorisi daha az olan sütlü tatlıları tercih etmesine neden oluyor. Sütlü tatlılar burada imdadımıza yetişiyor ve bir nebze de olsa pişmanlığımıza bir teselli oluyor. Daha sağlıklı bir tercih yapmak isteyenlerin tercihini sütlü tatlılardan yana kullanmasının bir diğer nedeni de kalsiyum içeriyor olması. Birbirinden lezzetli baklava ve şerbetli tatlı çeşitleriyle, Türkiye’nin dünyaya açılan kapılarından biri olan ve 5 kıtada 21 ülkeye baklava ihracatı yapan Hacı Hasan Oğulları da bu noktada sütlü tatlıları tercih etmek isteyenler için profesyonel ekibini devreye sokuyor. Hem sütlü tatlılar üzerine yeni reçeteler geliştiren hem de alışılagelmiş lezzetlere yeni yorumlar katan Hacı Hasan Oğulları pasta ve sütlü tatlılar ekibi, onlarca çeşit sütlü tatlıyı tatlıseverlerin beğenisine sunuyor. Özenle hazırlanan profiterol, supangle, kazandibi, tavukgöğsü, trileçe ve meyveli, bisküvili, antep fıstıklı, fındıklı, çikolatalı muhallebi gibi sütlü tatlı çeşitleri Hacı Hasan Oğulları şubelerinin en çok sevilen tatlıları olarak tezgahlarda yerini alıyor. Sütlü tatlı çeşitleri, Hacı Hasan Oğulları şubelerinde tek kişilik ve yarım kiloluk porsiyonlarda sunuluyor.

     Hacı Hasan Oğulları olarak, baklava ve pasta çeşitlerimize alternatif olarak günlük ve taptaze üretilen sütlü tatlılarımızın lezzetlerine bakmak için sizleri de vakit kaybetmeden şubelerimize bekliyoruz.

10 Şub 17:05