''Bursa'da ilk, Türkiye'de tek''

TESCİLLİ TÜRK TATLISI: BAKLAVA

BAKLAVA

Yüzyıllardır Türk mutfağının vazgeçilmez tatlılarının başında gelen ve her özel günde sofralarımızı süsleyen Baklava, hemen hemen her ulusun mutfağında yerini almıştır. Almakla kalmamış aynı zamanda her ulus, bu muhteşem tatlıyı kendilerine mal etmeye çalışmıştır. Baklava Türkçe kökenli bir sözcüktür ve Eski Türkçede Baklagu olarak geçmiştir. 2013 yılında bu güzel tatlımız AB Komisyonu tarafından Türk Tatlısı olarak tescillenmiştir.

Hacı Hasan Oğulları olarak ta 1970 yılından günümüze klasik baklavacılığımızın yanı sıra 17 tanesi patentli olmak üzere 200 çeşit baklavayı modern tesislerimizde üreterek her damak zevkine hitap etmeye devam ediyoruz.

Her damak zevkine hitap eden çeşitlerimizin yanı sıra Hacı Hasan Oğulları ekibi olarak ana prensibimiz, sizlere sağlıklı ve lezzetli ürünler sunmaktır. Bu nedenle tüm ürünlerimizde olduğu gibi kaliteli hammaddeyi kaynağından temin etmeye özen gösteriyoruz. 1.boz  fıstığını  Antep’ten, tadı damakta kalan  tereyağını Güney Doğu Bölgesinden, cevizi  Bursa’nın dağ yöresinden, şeker pancarından üretilen şekeri Konya’dan, unu iç Anadolu Bölgesinden temin ediyoruz. Klasik Baklavadan, çikolatalı Baklavaya, Fıstıklıdan cevizliye birbirinden farklı ve eşsiz lezzetlere sahip baklavalarımızı, deneyimli ustalarımızın elinde şekillendirip sizlerle buluşturuyoruz.

Hacı Hasan Oğulları olarak işimizi severek yapıyoruz. Sevgiyi neyin içine katarsanız sonuç mükemmel olur. Sevgimizi katarak yaptığımız tatlıların kralı olan Baklava, bayramlarda, özel günlerde ve canınızın istediği her zaman siz ve sevdikleriniz için eşsiz bir seçenek olacak.

Baklava Çeşitlerimizi Görmek İçin Hemen Tıkla

07 Eyl 2021 09:37